Prosto o Nauce

O mnie

W 2019 roku zdobyłam stopień doktora nauk biologicznych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Moje główne zainteresowania naukowe kręcą się wokół biologii molekularnej i biotechnologii. Największe doświadczenie zdobyłam w sekwencjonowaniu DNA wysokoprzepustowymi metodami nowej generacji jak IonTorrent, czy Illumina. Nie tylko sekwencjonuję, ale także analizuję dane. Składam genomy, porównuję je między sobą, wyszukuję różnice w sekwencjach i robię analizy ewolucyjne. Można więc powiedzieć, że przez te kilka lat doktoratu nabyłam umiejętności z zakresu bioinformatyki.

Interesują mnie głównie biotechnologiczne nowinki z zakresu medycyny i rolnictwa. Aktualnie pracuję jako Post-Doc w Instytucie Dendrologii Polskiej Akademii Nauk, a moją misją jest obalanie szkodliwych mitów narastających wokół szczepionek i GMO. Popularyzacja nauki w społeczeństwie i zachęcanie młodych dziewczyn do wybierania zawodu naukowca. Moja dewiza? Smart is the new sexy 😉

Oprócz biologii molekularnej fascynuje mnie astronomia i tajemnice czarnych dziur. Przy tej tematyce biologia molekularna wydaje mi się małym pikusiem. 

Poza tym, że jestem nerdem, jestem też normalnym człowiekiem 😉 Lubię wyjść ze znajomymi, obejrzeć dobry film lub serial i poczytać lekką książkę. A poza tym pasjonuję się fotografią, modą i innymi kreatywnymi dziedzinami życia. 

Jeśli masz ochotę nawiązać współpracę, napisać gościnny artykuł na blogu Prosto o Nauce lub po prostu chcesz zostawić mi wiadomość, kliknij w poniższy przycisk.